Edukacja przez Szachy

szachy

Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat.
Ludwik Pasteur

23. September 2017, 14:56

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Pluszowa terapia w szpitalu

Pluszowa terapia w szpitalu Drukuj Poleć znajomemu
23.12.2015.

szpital_0Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w Szkole Podstawowej nr 8 jest kształtowanie w uczniach postaw prospołecznych i rozbudzanie szeroko pojmowanej empatii wobec wszystkich istot żywych.

Zgodnie z naszą misją chętnie włączamy się we wszelkie działania o charakterze dobroczynnym.

Chcąc w szczególny sposób przeżyć święta Bożego Narodzenia, członkinie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci p. Agnieszka Siudzińska, p. Kamila Borowiec i p. Katarzyna Młynarczyk podjęły się zbiórki darów dla małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego lubińskiego szpitala Regionalnego Centrum Zdrowia oraz Oddziału Otolaryngologicznego szpitala MCZ w Lubinie.

Przez cały grudzień w naszej szkole odbywała się zbiórka maskotek, zabawek oraz literatury dziecięcej. Dzięki dobremu sercu oraz ogromnej ofiarności naszych uczniów i ich rodziców zebrano: 361 pluszowych maskotek, 66 gier planszowych i puzzli oraz 496 książeczek dla dzieci.

22 grudnia 2015r. zebrane dary p. Agnieszka Siudzińska i p. Kamila Borowiec przekazały w/w instytucjom. Wierzymy, że dzięki naszej akcji chore dzieci otrzymały wraz z zabawkami odrobinę radości przed świętami Bożego Narodzenia.

Przekazanie zabawek można obejrzeć na youtube.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom wspierającym naszą akcję, składamy serdeczne podziękowania za okazane serce i gotowość niesienia pomocy innym!
szpital_1 szpital_2 szpital_3 szpital_4
szpital_5 szpital_6 szpital_7 szpital_8
szpital_9 szpital_10 szpital_11 szpital_12
szpital_13 szpital_14 szpital_15 szpital_16