Edukacja przez Szachy

szachy

Oddech dzieci śpieszących do szkoły podtrzymuje świat.
Talmud

23. September 2017, 14:57

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Towarzystwo Przyjaciół Dzieci: jesień 2015

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci: jesień 2015 Drukuj Poleć znajomemu
29.11.2015.
wol_0 Zakończyliśmy już jesienną, cykliczną akcję charytatywną „Środki higieniczne i czystości” na rzecz lubińskiego hospicjum oraz Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego w Lubinie. W tej akcji oprócz  wolontariuszy hospicyjnych, pod opieką p. Eli Michalak, włączyli się bardzo aktywni i chętni do udziału w naszych działaniach mali wolontariusze z najmłodszych klas wraz ze swoimi rodzicami:

-IId pod opieką p. Krzysztofy Malinowskiej
-IIe pod opieką p. Chrystiana Halicza
-Ia pod opieką p. Anny Janich
-Id pod opieką p. Jagody Szumczyk.

Przekazaliśmy również 5 worków nakrętek na rzecz wrocławskiego hospicjum dziecięcego oraz baterie na rzecz dzieci do O/Okręgowego TPD. Posegregowana odzież i żywność także trafiła do najbardziej potrzebujących z banku informacji. Akcje te wciąż trwają.

Obecnie zbieramy ozdoby choinkowe i stroiki na prośbę pracowników Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego oraz dary na stół wigilijny dla najuboższych z hospicjum domowego w Lubinie. Jak co roku włączyliśmy się również do akcji „Uśmiech pod choinką” organizowaną przez Legnicki Oddział TPD, a także „I Ty możesz zostać Mikołajem i Gwiazdorem” organizowaną w naszej szkole już trzynasty rok. Zebrane dary przeznaczamy dla naszych dzieci z najuboższych rodzin oraz dla dzieci niepełnosprawnych z zaprzyjaźnionych placówek: „Przytulisko” i Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Jak widać nasza szkoła jest bardzo aktywna w działaniach na rzecz drugiego człowieka, a wszystko to dzięki dzieciom i ich rodzicom o Wielkim sercu. Bez Nich sami nic nie moglibyśmy zrobić. Dlatego też wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.
wol_1 wol_2 wol_3 wol_4
wol_5

Zmieniony ( 27.12.2015. )