Edukacja przez Szachy

szachy

Żeby być sobą, trzeba być kimś.
Stanisław Jerzy Lec

23. September 2017, 14:57

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy Drukuj Poleć znajomemu
06.10.2015.
warszawa_1W dniach 25 – 28 września 2015 roku Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, jak co roku, zorganizował wycieczkę do Warszawy dla najbardziej aktywnych kół działających w naszym rejonie.

W tegorocznej wyprawie do stolicy wzięli udział  między innymi wolontariusze TPD z naszej szkoły pod opieką przewodniczącej koła p. Eli Michalak. Była to niezwykła przygoda z wieloma atrakcjami.

W ciągu czterech dni zdążyliśmy zwiedzić:
Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Pałac Prezydencki, Muzeum Powstawia Warszawskiego, Powązki, Wilanów, Świątynię Opatrzności Bożej, Zamek Królewski, Stare Miasto, Muzeum Wojska  Polskiego, Gmach Telewizji Polskiej TVP i Łazienki.

Wielką niespodzianką było dla nas podczas zwiedzania Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej znajdującego się obok Parlamentu przypadkowe spotkanie z panią Anną Marią Anders, córkę generała Władysława Andersa, która składała kwiaty pod pomnikiem w 76. rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Mięliśmy okazję przywitać się z nią i porozmawiać.

W ostatnim dniu naszego pobytu odbyło się spotkanie  z okazji 70 - lecia TPD, na którym był obecny prezes ZG TPD Wiesław Kołak.

Do domu wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i przeżyć.
warszawa_3 warszawa_5 warszawa_15 warszawa_19
więcej zdjęć

Zmieniony ( 16.12.2015. )