Edukacja przez Szachy

szachy

Wiesz... gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca...
~Antoine de Saint-Exupéry

23. September 2017, 14:59

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka klas IIb i IIe do Piskorzyny

Wycieczka klas IIb i IIe do Piskorzyny Drukuj Poleć znajomemu
03.10.2015.

pi_1 30 września 2015r. uczniowie kl. IIb z p. Jolantą Borsuk i uczniowie kl. IIe z p. Chrystianem Haliczem odwiedzili Schronisko Tara w Piskorzynie. Przyjazd był szczególny, ponieważ wszyscy mieliśmy okazję złożyć wizytę u naszego podopiecznego konia Goldena.

Dzieci przywieźli dla niego smaczne prezenty - słodką marchewkę i chrupiące jabłka oraz kołdry, poduszki i koce.  Nie zapomnieli też o innych podopiecznych schroniska. Podarowali karmę, akcesoria dla psów i kotów. Wspieranie opuszczonych zwierząt to powinność każdego człowieka. Wszystkie dzieci o tym pamiętają.

Fundacja Tara od 20 lat walczy o zapewnienie godnej emerytury koniom, wykupując je, lecząc, interweniując w przypadkach znęcania się nad zwierzętami. Wszystkich zwierząt żyjących w Tarze jest blisko 200. Są to krowy, kozy, owce, psy, koty, świnie, kury, kaczki, gołębie i króliki. Po zwiedzaniu całego kompleksu, przy ognisku, wszyscy wysłuchali z zapartym tchem opowieści Scarlett Szyłogalis – właścicielki TARY – o zwierzętach. Niestety czas płynął szybko. W  południe uczniowie opuścili schronisko.

Po wycieczce wszyscy zadeklarowali, że z chęcią będą pomagać bezdomnym i zaniedbanym zwierzętom.
pi_5 pi_7 pi_9 pi_11
więcej zdjęć

Zmieniony ( 04.11.2015. )