IIIA W LEŚNEJ KRAINIE

Uczniowie kl. IIIa, wraz z wychowawcą, zrealizowali ciekawy projekt czytelniczy „Leśna Kraina” połączony z działaniami ekologicznymi. 23 października 2019 r. najpierw uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, w czasie których m.in. wysłuchali opowiadania o Słodziakach z leśnej polany, a także wykonali kilka zadań związanych z drzewami i zwierzętami mieszkającymi w lesie. Podczas zajęć mogli też obejrzeć mini wystawę albumów i książek popularnonaukowych o tematyce przyrodniczej. W drugiej części zajęć trzecioklasiści samodzielnie wykonali lampiony, których głównym motywem dekoracyjnym było drzewo.

Kolejne działanie polegało na przygotowaniu ekologicznej dekoracji wykorzystującej dziecięcą wyobraźnię. Do tego zadania zostali zaproszeni także rodzice, którzy tego samego dnia po południu przyszli do szkoły z dziećmi. Tym razem szkolna czytelnia zamieniła się w pracownię plastyczną. Z przyniesionych materiałów mali twórczy wraz z rodzicami stworzyli niesamowite dzieło sztuki. Na małej scenie pojawiły się papierowe drzewa, u stóp których pośród mchu, traw, szyszek i kory usadowiły się małe zwierzątka i wyrosły grzyby.

Ta niezwykła sceneria przez jakiś czas będzie służyła jako kącik czytelniczy, a także weźmie udział w konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka w ramach akcji „Szkolne przygody gangu Słodziaków”.

Projekt został zrealizowany pod kierunkiem pana Chrystiana Halicza oraz pani Barbary Godlewskiej. Organizatorzy gorąco dziękują dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas i miłą atmosferę podczas popołudniowego spotkania.