IIA – INDIAŃSKA NOC W SZKOLE

Noc z piątku na sobotę (13/14 kwietnia 2018 r.)  klasa IIa spędziła w szkole. Zaczęło się już o godzinie 19 spotkaniem z Indianami Ameryki Północnej. Prawdziwe stroje, opowieści o zwyczajach, oglądanie indiańskich przedmiotów – wszystko było przyjęte jednym wielkim WOW. Indiańskie tańce okazały się trudne, chociaż nieco przypominały naszego rodzimego poloneza. Ale po pizzy uczniowie uznali, że trzeba raczej potańczyć w rodzimych rytmach i zaczęli dyskotekę.

Ale największą atrakcją było nocowanie na karimatach, w śpiworach w sali lekcyjnej, która tej nocy stała się sypialnią pełną śmiechu i zabawy. Dzień zakończyło kino nocne i czytanie opowieści o Malutkiej Czarownicy. I mimo planów i obietnic „ ja nie zasnę w szkole” sen przyszedł szybko i do wszystkich.

Poranek zaczął się wcześnie, nieco boleśnie po twardej podłodze, ale humory dopisywały wszystkim. Szybkie pakowanie rzeczy, sprzątanie – i zaczarowana na jedną noc sala 101 stała się znowu zwyczajną salą lekcyjną.

Ale miło było odkryć że wieczorem i w nocy szkoła staje się zupełnie innym, nieco magicznym i bardzo miłym miejscem. Uczniowie klasy IIa już planują kolejną noc w szkole i z pewnością zrealizują te plany.