IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE STREFY LEGNICKIEJ

5 czerwca 2018 r. na stadionie RCS w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w Lekkoatletycznych Igrzyskach szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiły szkoły, których uczniowie zdobyli pierwsze trzy miejsca w zawodach powiatowych regionu legnickiego, w konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60m, 300m, 600m, skok w dal, rzut piłeczką, pchnięcie kulą, sztafety sprinterska 4x100m, i sztafeta szwedzka.

Po podsumowaniu punktów zdobytych przez wszystkich zawodników, reprezentacja dziewcząt przygotowana przez pana Andrzeja Szyposza zajęła II miejsce w rywalizacji drużynowej, spośród szesnastu szkół uczestniczących w zawodach.

PUNKTACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT:
-I miejsce: SP nr 14 w Lubinie,
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie,
-III miejsce: SP 2 Polkowice,
-IV miejsce: SP Wilków,
-V miejsce: SP 4 Legnica.
W dalszej kolejności SP 1 Polkowice, SP 7 Legnica, SP 3 Góra, SP Wąsosz, SP 3 Polkowice, SP Trzebnice, SP Jemielno, SP 19 Legnica, SP Wysoka, SP Czernina, SP Boków.

Najlepsze wyniki uzyskały:
-I miejsce sztafeta 4×100 metrów w składzie Błaszkiewicz, Kuras, Buras, Jodłowska 58,04s,
-II miejsce w biegu na 60 metrów Patrycja Błaszkiewicz 8,69s.
Zacięta walka toczyła się w konkurencji sztafety szwedzkiej, w której o zdobyciu brązowego medalu zadecydował finisz Mai Hajduk. Zawodniczki trzech sztafet finiszowały jednocześnie na ostatnim metrze biegu, i jak się okazało Maja wykonała najszybszy rzut na linię mety.
W zawodach uczestniczyły również Zuza Waszkowiak w pchnięciu kulą, Magda Zawada w rzucie piłeczką palantową z rekordem życiowym 41m oraz Zuza Wilk w biegu na 300 metrów.

Gratulujemy wszystkim dziewczętom uzyskanych wyników i zdobytych medali.