IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE 2019

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE 2019

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE 2019

3 maja 2019 r. na stadionie RCS w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w Lekkoatletycznych Igrzyskach szkół podstawowych. Zawody rozgrywano w ośmiu konkurencjach lekkoatletycznych, w kategorii dziewcząt i chłopców: bieg sprinterski na 60 m, bieg na 300 m, 600 m, 1000 m, sztafeta 4×100 m, sztafeta szwedzka, skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą.

Po podsumowaniu punktów zdobytych przez wszystkich zawodników, reprezentacje dziewcząt i chłopców przygotowane przez nauczycieli p. Andrzeja Szyposza i Marka Stolarczyka zajęły I miejsca w rywalizacji drużynowej.

Ambicja i chęć ustanowienia rekordów życiowych spowodowały, że nasi lekkoatleci dominowali na stadionie. W sumie reprezentacje dziewcząt i chłopców wywalczyły 11 złotych medali!!!

Oto jak przedstawiają się najwartościowsze wyniki dziewcząt:
-bieg 60 m: I miejsce – Patrycja Błaszkiewicz, II miejsce – Pola Strzyżewska,
-bieg 300 m: I miejsce – Maria Junak, III miejsce – Milena Cepińska,
-skok w dal: II miejsce – Aleksandra Pązik,
-pchnięcie kulą: I miejsce – Maja Hajduk, II miejsce – Nikola Skrzątek, III miejsce – Alicja Stachura,
-rzut piłeczką palantową: I miejsce – Nikola Godlewska, III miejsce – Maja Olszowiak,
-sztafeta 4×100 m: I miejsce – Patrycja Błaszkiewicz, Zuzanna Gaber, Pola Strzyżewska, Oliwia Sitarska,
-sztafeta szwedzka: I miejsce – Maria Junak, Cepińska, Maja Hajduk, Aleksandra Pązik,

Oto jak przedstawiają się najwartościowsze wyniki chłopców:
-bieg 60 m: I miejsce – Jakub Ura, -bieg 300 m: I miejsce – Patryk Migoń,
-pchnięcie kulą: I miejsce – Kacper Toporowski, III miejsce – Paweł Koleśnik,
-rzut piłeczką palantową: II miejsce – Jakub Pilichowski, III miejsce – Hubert Cieleń,
-sztafeta 4×100 m: I miejsce – Aleks Drobot, Jakub Pilichowski, Jakub Ura, Hubert Cieleń,
-sztafeta szwedzka: I miejsce – Patryk Migoń, Kacper Gola, Kacper Sukiennik, Konrad Mycan.

Create Account



Log In Your Account