ID WITA WIOSNĘ

21 marca 2019 r. uczniowie z klasy Id wyruszyli na długi spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Zaraz po wyjściu ze szkoły zauważyli rabaty wiosennych kwiatów: żonkili, przebiśniegów, krokusów, usłyszeli śpiew powracających z ciepłych krajów ptaków oraz poczuli radość z nadchodzących  wiosennych dni.

To był dopiero początek naszej wycieczki. Następnie udaliśmy się  do Parku Wrocławskiego, aby tam znaleźć wiosnę i  spotkać się ze zwierzętami z wiejskiej zagrody. Nasz przewodnik  ciekawie opowiadał o zwyczajach i zachowaniu swoich podopiecznych oraz pozwolił na przytulanie i dokarmianie, ale tylko niektórych z nich. Po wizycie w zoo pierwszoklasiści definitywnie pożegnali zimę, tradycyjnym paleniem marzanny.