ID W CASTORAMIE

15 stycznia 2019 r. uczniowie klasy Id uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pod nazwą „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Lubinie.

Głównym celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności manualnych i praktycznych.

Podczas zajęć uczniowie uczyli się nazywania materiałów, rozpoznawania elementów oraz łączenia ich ze sobą za pomocą gwoździ i młotka. Z małą pomocą pracowników Castoramy zdolni pierwszoklasiści wykonali stojaki na kubki, na które z pewnością znajdzie się  miejsce w domowej  kuchni. Po przybiciu i złączeniu drewnianych elementów uczniowie żwawo przystąpili do ozdabiania swojej pracy. Wszystkie stojaki  były wykonane i ozdobione na szóstkę. To było  ciekawe doświadczenie, które  dało  każdemu uczniowi dużo satysfakcji i radości.