HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!

Tradycyjnie tuż przed świętami w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. Przy pięknie ustrojonych stołach zasiedli uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. Wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych wypieków, owoców, a nawet barszczyku z uszkami i pierogów. W wielu salach rozbrzmiewały kolędy i bożonarodzeniowe piosenki. Dodatkową atrakcją tego dnia były szkolne jasełka. Publiczność obejrzała przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu młodszych uczniów. Odbyło się też wspólne kolędowanie, które poprowadziły znane wszystkim szkolne wokalistki, tj. Marysia Rogalska i Julka Staniszczak. Występ urozmaicili uczniowie kl. V a, śpiewając piosenkę świąteczną w języku angielskim.

Na zakończenie uroczystości życzenia świąteczne całej społeczności uczniowskiej złożyła pani dyrektor Bożena Małek oraz ksiądz Maciej Michalak.

Szczególne podziękowania za przygotowanie kolędnicy należą się naszym katechetom – pani Katarzynie Zakrzewskiej i panu Dawidowi Michałkowi, których wsparła pani Judyta Filon.