HARCERZE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

6 grudnia 2019 r. dzieci ze świetlic gościły członków XIII drużyny harcerzy „Bastion” (Małgorzatę, Oliwię, Wiktorię, Mikołaja i Wiktora).

Uczniowie dowiedzieli się o wspólnocie przyjaciół, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny, instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia i odpowiedzialnego obywatela. Harcerze przedstawili zasady postępowania harcerza i zucha.

Dzieci dowiedziały się w jakich akcjach uczestniczą harcerze. Uczniowie poznali części munduru harcerskiego i jego odznaki. Drużyna „Bastion” wprowadziła w zabawie element rywalizacji. Świetliczaki były podzielone na dwie drużyny, chłopcy kontra dziewczyny. Zadaniem było zbudowanie z klocków wieży. Obie drużyny spisały się doskonale i były docenione przez naszych gości.

Na koniec spotkania świetliczaki wręczyły słodki upominek dla harcerzy. Serdecznie dziękujemy XIII drużynie „Bastion” za poświęcony czas, który był cenną lekcją o harcerstwie.