GRZYBOWA GÓRA

W sobotę, 17 lutego 2018 r. uczniowie klas IV i III e wraz z opiekunkami p. Barbarą Turbak i p. Elżbietą Adamczyk-Chełpą uczestniczyli w pieszym rajdzie „XVI Zimowe Wejście na Grzybową Górę” zorganizowanym przez PTTK w Lubinie.

Celem rajdu było zachęcenie uczestników do wspólnego wędrowania i poznawania krajobrazu. W czasie wędrówki dzieci poznawały cechy krajobrazu i przyrodnicze walory naszego regionu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy udali się do Koźlic, gdzie przy świetlicy odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, można było również spróbować zupę grzybową przygotowaną przez organizatorów. Dzieci mogły także nauczyć się strzelania z łuku. W świetlicy odbyło się spotkanie z duchem Grzybowej Góry „Grzybogórem”, który opowiadał o lesie i jego mieszkańcach.

Trochę nauki i bardzo duża dawka świeżego powietrza wywołała wiele radości i dobre humory.