GNIOTKI WSPIERAJĄ SZKOLNĄ BIBLIOTEKĘ

Dzięki współpracy klasy IIa z panią Barbarą Godlewską z biblioteki szkolnej zostało zrealizowane ciekawe przedsięwzięcie polegające na zebraniu funduszy na zakup książek z literatury dziecięcej.

Uczniowie i rodzice wraz z wychowawcą panem Chrystianem Haliczem wykonali zabawne gniotki, które następnie dzieci sprzedawały na terenie szkoły.

Jedno marcowe piątkowe popołudnie spędzone w szkole przyniosło nadspodziewany efekt. Wszyscy wspólnie zrobili 70 szt. różnorodnych gniotków. Tuż przed rozpoczęciem działań pani Barbara zaprezentowała prezentację pt. „Dlaczego warto czytać” oraz pokazała przygotowaną wcześniej ofertę książek dla dorosłych, które można wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Zabawa była przednia, każdy wyszedł ubrudzony mąką, na chwilę czytelnia stała się białą wyspą.

W wyniku całotygodniowej sprzedaży uzbierano 340 zł. Teraz uczniowie klasy II a wybiorą tytuły książek, które zostaną zakupione do biblioteki.

Pożyteczne działania społeczności klasowej finansowo wsparła Rada Rodziców, dzięki czemu przygotowano materiały do wykonania gniotków, za co gorąco DZIĘKUJEMY.