GMINA LUBIN – WCZORAJ I DZIŚ

25 października 2019 r. klasa Vc odwiedziła wystawę „Gmina Lubin – wczoraj i dziś”. Uczniowie mieli okazję poznać historię mieszkańców najbliższej okolicy, którzy przybyli na Ziemie Odzyskane po zakończeniu II wojny światowej oraz przedmioty, które towarzyszyły ludziom w życiu codziennym. W kontakcie z autentycznymi przedmiotami kultury ludowej uczniowie przeżyli niezwykłą podróż do przeszłości oraz przygodę edukacyjną. Dzięki interesującej narracji przewodników Pani Mirosławy i Pana Wojciecha dzieci mogły przybliżyć sobie wiedzę o starych narzędziach rolniczych, zawodach, które przeszły już do lamusa, a także spróbować niektórych czynności wykonywanych w gospodarstwach wiejskich. Oprócz profilu etnograficznego na wystawie znalazł się też kącik poświęcony sprzętom z PRL -u. Można było tam obejrzeć i wypróbować stare maszyny do pisania, telefony czy pierwsze komputery.