„GEOMETRYCZNE WYZWANIA”

23 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny. W tym roku był on pod hasłem „Geometryczne wyzwania”. Na konkurs przybyły dwuosobowe drużyny z 9 szkół podstawowych z naszego miasta wraz z opiekunami. Młodzi matematycy musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami z geometrii. Wymagały one nie tylko wiedzy, ale również pomysłowości i sprytu. Uczestnicy konkursu mogli również zobaczyć jak Kaczor Donald dowiedział się, że geometria jest wykorzystywana podczas gry w bilard. Prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów naszej szkoły pozwoliły uzmysłowić wszystkim, że w naszym otoczeniu jest wiele figur geometrycznych. Podczas przerwy wszyscy mogli posilić się słodkim poczęstunkiem.

Rozdanie nagród poprzedził piękny film pokazujący geometrię w przyrodzie. Rozegrane różnorodne konkurencje pozwoliły wyłonić zwycięzców. I miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom. Również opiekunowie drużyn odebrali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Sponsorami nagród byli: Szkoła Podstawowa nr 8, Rada rodziców oraz firma Helios.

Konkurs ten odbył się w ramach Międzyprzedmiotowego Projektu Edukacyjnego pod hasłem „Z geometrią przez świat” realizowanego pod kierunkiem pani Anny Krupskiej i pani Ilony Pałuchy.