FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W piątkowy poranek 9. listopada 2018 r. uczniowie klas I – III godnie uczcili stulecie odzyskania niepodległości. W uroczystym Festiwalu Pieśni Patriotycznej wzięli udział wszyscy uczniowie z klas młodszych. Koncert pięknie prowadziły dzieci z klasy II b – Julka i Maciek. Na początku obejrzeliśmy występ klasy III a, wprowadzający nas w historyczne tło wydarzeń poprzedzających odzyskanie niepodległości oraz usłyszeliśmy piosenkę „Co to jest niepodległość”. Później uczniowie klasy II d zaśpiewali „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. „Symbole narodowe” to piosenka zaprezentowana przez klasę I d. Kolejną klasą, która wystąpiła w koncercie, była klasa I b z utworem „Jestem Polakiem”. Pieśń pt. „Pisk Orła Białego” w wykonaniu klasy I a nawiązywała do upadków i bohaterskich zrywów narodowych. Uczniowie klasy II b zaprezentowali piosenkę „Dzień dobry Biały Ptaku”. Do tradycji pieśni legionowych wrócili uczniowie klasy I c, śpiewając „Przybyli Ułani pod okienko” oraz klasa II a z pieśnią „Piechota”. Całość koncertu zamykał utwór „Mury” wykonany przez klasę II c przy akompaniamencie gitary, nawiązując do odzyskania prawdziwej niepodległości.

W cykl obchodów wyjątkowego stulecia Święta Niepodległości wpisał się też konkurs plastyczny „Nasza Niepodległa”. Przepiękne prace plastyczne wykonane przez uczniów klas I – III zostały wyeksponowane na holu parteru naszej szkoły.

Oprawę i organizację festiwalu i konkursu przygotowały p. Elżbieta Kiraga i p. Jolanta Borsuk.