DZIEŃ ZWIERZĄT

Jak co roku uczniowie pamiętali o święcie naszych braci mniejszych czyli o zwierzętach. Uczcili je spotkaniem, na którym w miły, wierszowany sposób przypomniane były prawa zwierząt. Od tego najważniejszego – zwierząt nie wolno krzywdzić, poprzez bardziej szczegółowe, jak np. nie trzymać ich na łańcuchach.

Pierwszoklasiści, jak każdego roku, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą miłośnikami przyrody, będą dbali zarówno o zwierzęta, jak i o rośliny. Bo zielony, pełen roślin, zwierząt świat jest dużo przyjemniejszy niż betonowe pustynie.

Gośćmi uczniów byli długoletni przyjaciele szkoły – prezes Fundacji Tara Scarlett Szyłogalis oraz Marcin Duszyński, przedstawiciel Nadleśnictwa. Dzięki uczniom i ich rodzicom nasi goście dostali prezenty dla przebywających pod ich opieką zwierząt – karmę dla psów i kotów, która pojechała do Tary, oraz kasztany dla leśnych zwierząt.

Trema nieco zjada pierwszoklasistów i nie umieli odpowiedzieć, jak mają na imię adoptowane wirtualnie przez uczniów konie, podopieczni Schroniska dla koni Fundacji Tara, więc pani prezes serdecznie zaprosiła wszystkich uczniów Ósemki do Tary, aby osobiście poznali Life’a i Matuszkę, ich kolegów i koleżanki.

Apel przygotowała Jagoda Szumczyk, wychowawcy klas I-III  oraz rodzice – fundatorzy karmy.