DZIEŃ TEATRU

Na całym świecie Dzień Teatru obchodzi się co roku 27 marca. Jest to wspólne święto wszystkich osób związanych z pracą w teatrze, jak również widzów, bez których nie byłoby szeroko rozumianej działalności teatralnej.

Właśnie z tej okazji podczas obchodów tego wyjątkowego dnia uczniowie z klasy 1c i 3d zaprosili swoich kolegów i koleżanki na specjalnie przygotowane przez nich spektakle. Na scenie pojawiły się postacie z popularnych i lubianych wierszy J. Brzechwy oraz bohaterowie baśni H. CH. Andersena.

Klasa 3d wystawiła przedstawienie  pt. „Sposób na grzeczność”, natomiast pierwszoklasiści  swoje umiejętności teatralne zaprezentowali w pantomimie „Brzydkie kaczątko”.

Jak to zwykle bywa podczas wizyty w teatrze, widzowie mogli doświadczyć wielu wzruszeń oraz pozytywnych emocji. Nieocenioną wartością obu przedstawień były cenne wskazówki życiowe, o których na co dzień nie wolno zapominać. Trzecioklasiści przypomnieli o dobrych manierach, a najmłodsi uczniowie o wzajemnym szacunku i tolerancji wobec innych osób.

Największą nagrodą za włożony trud aktorów były oczywiście oklaski i słowa uznania od publiczności. Dzieci zostały przygotowane pod kierunkiem pani Elżbiety Adamczyk-Chełpy i pani Pauliny Chodorowskiej.