DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole z tej okazji zostały przeprowadzone specjalne lekcje biblioteczne, w których wzięli udział uczniowie klas V. Podczas zajęć piątoklasiści zapoznali się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi języków świata i dowiedzieli się m.in. ile jest języków na świecie, które z nich należą do ginących, a które są najbardziej rozpowszechnione. Atrakcją zajęć były różne zabawy językowe, podczas których uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością najtrudniejszego języka na świecie, czyli … języka polskiego. Rozpoznawali przysłowia i powiedzenia, poprawiali błędy językowe, bawili się w kalambury, a także popisywali się poprawną wymową, odczytując różne śmieszne językołamacze.

Zajęcia przygotowała i poprowadziła pani Patrycja Kostanowicz.