DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole tradycyjnie zorganizowano akcję czytelniczą dla klas I – III. Jak co roku najstarsi uczniowie czytali na głos najmłodszym. Podczas piątkowych lekcji ósmoklasiści zaprezentowali maluchom fragmenty takich książek, jak: „Cukierku, ty łobuzie”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i „Nowe przygody Piątki z Zakątka”. Akcję zorganizowała pani Barbara Godlewska wraz z członkami Klubu Czytelniczego.

W szkolnej czytelni natomiast odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie kl. IIa i IIb poznali treść książki „Jak Bettina wracała ze szkoły” oraz rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach. Zajęcia poprowadziła pani Teresa Misztal.