DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

Dnia 26 marca br. klasa VIa uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Czytania Tolkiena w Zespole Szkół nr 1 w Lubinie. Na świecie jest obchodzony dokładnie 25 marca już od 16 lat. Ma na celu promowanie życia i twórczości J. R. R. Tolkiena. Dla naszych uczniów zorganizowano w czytelni ZS 1 dwugodzinne spotkanie z prozą Tolkiena. Były to bardzo ciekawe zajęcia, na których można było m.in. wysłuchać fragmentów „Powrotu króla”, czyli ostatniej części powieści „Władca pierścieni”, porównując je z adaptacją filmową, a także zapoznać się z ciekawostkami z życia autora. Podjęte działania miały na celu propagowanie czytelnictwa oraz poszerzenie zainteresowania uczniów o literaturę z dziedziny fantasy. Utwory Tolkiena ukazują młodym ludziom, że warto być dobrym, życzliwym, odważnym, a w życiu liczy się coś więcej, niż pieniądze.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie pomysłodawczyniom i realizatorkom projektu: Pani Monice Marszałek oraz Pani Anicie Wiśniewskiej z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie!