DRUŻYNOWA LIGA LEKKOATLETYCZNA

19 września 2018 r. na stadionie RCS rozegrano zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców klas VII,VIII i klas 3 gimnazjum. Reprezentanci SP8 dzielnie rywalizowali zajmując wiele czołowych miejsc. Pięknie spisała się sztafeta 4×100 chłopców (P. Stępień, J. Szwabowicz, A. Rubaszewski, K. Grześkiewicz) zajmując pierwsze miejsce oraz sztafeta dziewcząt zajmując miejsce trzecie (M. Pytlik, J. Czekajło, N. Buras, R. Paszkowska).

Swoją konkurencję – bieg na 100m. wygrał K. Grześkiwicz a rzut oszczepem dziewcząt wygrała J. Tycel – druga była Z. Woroniecka. W skoku w dal drugie miejce zajęła R. Paszkowska, a w biegu na 100 m druga była N. Buras. Bardzo ładnie walczyła Z. Iwanowska zajmując 3 miejsce w biegu – 300m.

Trzecie miejsce w kategorii chłopców w rzucie oszczepem zajął T. Cieleń  a drugie w biegu na 300 metrów wywalczył J. Borsuk.

Było też sporo miejsc poza podium, ale zdobytych w ładnej sportowej rywalizacji : N. Pilarz – 4m., N. Gołdyn – 5m. M. Wągiel – 8m. w biegu – 600metrów, skok w dal – P. Stepień, pchnięcie kulą – K. Goraj, Z. Waszkowiak, O.Jajko. Duży wysiłek w swój start przy tak upalnej pogodzie włożyli A. Biernat i D. Czernatowicz, Z. Kruczkowska, J. Cepiński, M. Zasada, J. Papaj, M. Pala, O. Jaworski, A. Hyrczak.

Wszyscy reprezentanci wystartowali na miarę swoich możliwości, poprawiając rekordy życiowe i rekordy szkoły  K. Grześkiewicz, J. Borsuk i sztafeta chłopców).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za piękna postawę sportową!

Opiekunowie drużyn – p. Anna Stolarczyk i p. Marek Stolarczyk