DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2018

24 września 2018 r. uczniowie kl. IId z wych. B. Cepińską i IIc z p. A. Janich uczestniczyli w Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej. Zwiedzili sale wykładowe, laboratoria i przestrzenie Politechniki.  Z wielkim zaciekawieniem oglądali pokazy i czynnie w nich uczestniczyli:
1.Jak wygląda ”ciepło” – termowizja,
2.Eksperymenty z płynami,
3.Którędy płynie ciepło?
4.Jak działa fontanna?

Mali badacze wykazali się dużą aktywnością i działaniem twórczym w trakcie samodzielnie przeprowadzonych eksperymentów:
1.Budowali z butelek fontannę Herona.
2.Odkrywali właściwości płynów np: Czy winogrona zatańczą w wodzie?
3.Poznawali podstawy działania kamer termowizyjnych.
Dowiedzieli się w jaki sposób i w jakim celu prowadzone są badania termowizyjne. Zobaczyli siebie ”okiem” kamery i próbowali się przed nim ukryć.
4.Montowali samodzielnie instalacje do dmuchania balonów.

Za aktywność i trafne odpowiedzi byli nagradzani słodyczami i drobnymi upominkami, a także umożliwiono im darmową przejażdżkę koleją gondolową „Polinka”, kursującą nad Odrą w obie strony.

Na zakończenie wycieczki uczniowie obejrzeli pokazy wrocławskiej fontanny multimedialnej. Pełni niesamowitych przeżyć i wrażeń wrócili do domu.

Ta wycieczka na pewno na długo zapadnie im w pamięci.