CZYTELNICZE SPOTKANIA Z PSIMI BOHATERAMI KSIĄŻEK

Co roku 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który w naszym kraju został ustanowiony w rocznicę urodzin znanej pisarki dla dzieci Janiny Porazińskiej. Wiele instytucji oświatowych i kulturalnych organizuje tego dnia różne formy spotkań czytelniczych. Tradycją naszej szkoły są akcje głośnego czytania, w których biorą udział najstarsi i najmłodsi uczniowie.

W tym roku taka akcja odbyła się 27 i 30 września. Ósmoklasiści odwiedzili dzieci z klas I – IV, a motywem przewodnim czytanych przez nich książek były psy. I tak pierwszaki wysłuchały fragmentu książki „Pięciopsiaczki”, uczniowie klas II zapoznali się z przygodami grzecznego psa, a trzecioklasiści mieli czytelnicze spotkanie z czworonogiem o imieniu Elf. Z kolei uczniowie kl. IV poznali losy Ellie, psa do zadań specjalnych. Fragmenty czytanych książek bardzo podobały się dzieciom. Uczniowie zainteresowani dalszymi losami psich bohaterów mogą odwiedzić szkolną bibliotekę i wypożyczyć sobie książki o nich. Tegoroczną akcję głośnego czytania zorganizowała pani Barbara Godlewska razem z uczniami z kl. VIII b.