CZYTANIE JEST THE BEST

Czerwiec w tym roku stał się w naszej szkole miesiącem wzmożonych działań promujących czytelnictwo. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczennice kl. VII b odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 7 i przeczytały im książeczki z serii „Świat Maksa”. Maluchy otrzymały też kolorowanki i pamiątkowe zakładki do książek.

W szkole prowadzona jest też zbiórka książek w ramach akcji „Podaruj książkę choremu”. Zebrano już 48 egzemplarzy. Są to zarówno książki dla dzieci, jak i dla dorosłych. Książki zostaną przekazane do Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie, gdzie umilą pobyt pacjentom szpitala.

Z kolei 8 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wszyscy uczniowie punktualnie o godz. 10.00 wyszli na boisko szkolne z książkami i pogrążyli się w czytaniu. O tej samej porze uczniowie innych szkół w Polsce uczynili to samo. Akcja miała na celu pokazanie, że czytanie jest całkiem przyjemne i można się przy tym dobrze bawić. Kilka klas postanowiło się wyróżnić z tłumu i zwrócić na siebie uwagę wyglądem. I tak można było zaobserwować dzieci w strojach bajkowych, uczniów w czapkach albo w klapkach. Niektórzy czytali z maskotkami w rękach lub po prostu w białych koszulkach. Nie zawiedli także ci, którzy tego dnia wyjechali na zaplanowane wcześniej wycieczki. Oni też wzięli udział w akcji i po prostu czytali tam, gdzie byli. Celem tej niecodziennej akcji było również bicie rekordu w czytaniu w tym samym czasie. O tym, czy udało się pobić ubiegłoroczny rekord, dowiemy się później, gdy organizatorzy otrzymają informacje od wszystkich szkół uczestniczących w tym przedsięwzięciu.

Nad całością działań promujących czytelnictwo czuwały oczywiście nasze niezawodne panie bibliotekarki wspomagane jak zawsze przez siódmoklasistki z Klubu Czytelniczego. A to jeszcze nie koniec czerwcowych atrakcji czytelniczych!