„CHEMIA W MAŁEJ SKALI”

Dnia 15 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się wyjątkowe warsztaty chemiczne pt. „Chemia w Małej Skali”. Naszą szkołę odwiedzili wykładowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W spotkaniu brały udział klasy: 1b, 1c, 1d, 2a, 3e oraz 5a.

Organizatorem warsztatów była pani Krystyna Gorzelnik. Warsztaty podzielone były na dwa etapy: zajęcia grupowe w salach oraz pokaz przeprowadzony przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z udziałem wszystkich zainteresowanych. Na zajęciach grupowych każda para uczniów otrzymała swój zestaw doświadczalny i własnoręcznie przeprowadzała ciekawe eksperymenty chemiczne. Dzieci nabyły umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym, łączyły teorię z praktyką oraz uczyły się samodzielnie i rzetelnie sporządzać wnioski z przeprowadzanych eksperymentów. Następnie odbył się pokaz efektownych doświadczeń, czyli to, co dzieci lubią najbardziej! Mieniące się kolorami tęczy palące się ławki, wybuchy, a dla odważniejszych nawet płonące dłonie!

Pragniemy od razu zapewnić, że żadnemu uczniowi nie spadł nawet włos z głowy, a żaden ze sprzętów szkolnych również nie ucierpiał!