BRĄZOWE MEDALE DZIEWCZĄT Z VIIIB

W rozegranym 27 marca 2019r. Finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt – Szkoła Podstawowa nr 8 zdobyła brązowy medal! Zawody odbyły się w hali świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji a udział w nich wzięły 4 najlepsze szkoły ze strefy legnickiej, wrocławskiej, jelenigórskiej i wałbrzyskiej.

W wyniku losowania, pierwszy mecz rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 97 we Wrocławiu (szkoła z oddziałami mistrzostwa sportowego), który przegraliśmy, po ambitnej grze naszych reprezentantek. W walce o brązowy medal, wygraliśmy 2:0 ze szkołą z Kamiennej Góry i tym sposobem jesteśmy wśród finałowej trójki na Dolnym Śląsku!

Brawa należą się wszystkim dziewczynom z klasy VIIIb, za ich wytrwałość, pracowitość, sumienność (choć czasami było trudno pogodzić sport i naukę, ale jak widać można być dobrym sportowcem i mieć świetne oceny). Podziękowania składamy także wytrwałym kibicom, którzy przyjechali za nami z Lubina i obdarowali słodkościami!

Skład drużyny: N. Buras, O. Pietrzak, R. Paszkowska, M. Pytlik, Z. Woroniecka, Z. Olszowiak, J. Tycel,  A. Hyrczak, J. Czekajło i K. Żukiewicz.

Trener, opiekun drużyny –  Anna Stolarczyk wraz z asystentką i fotografem Antoniną Biernat!