BohaterON – włącz historię

Nasza szkoła ponownie przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Kartka dla Powstańca”.

Uczniowie klas IV-VIII i klasy Ia i IIa z ogromnym zaangażowaniem wykonali zadanie oddając indywidualny hołd tym, którzy walczyli o naszą wspólną wolność, poprzez napisanie listu, wykonanie własnoręcznie zrobionej laurki lub napisanie pocztówki okolicznościowej.

BohaterON – włącz historię! to akcja o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Nazwa projektu sygnalizuje chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania. Organizatorami akcji są m. in. Fundacja Rosa, Fundacja Sensoria, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dziękujmy wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy wspierali uczniów w redagowaniu kartek, listów i laurek.