BIEGI PRZEŁAJOWE

2 października 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej klas ósmych i siódmych oraz Igrzysk Dzieci klas szóstych i piątych. Zawody rozegrano na terenach zielonych przy skate-parku. Do zawodów przystąpiły drużyny z powiatu : SP 14, SP 10, SP 7, SP 1, SP 12, Salezjańska SP. Drużyny dziewcząt i chłopców klas ósmych rozegrały swoje biegi przy ładnej pogodzie. Natomiast drużyny klas szóstych musiały rozegrać swoje zawody w warunkach brzydkiej jesieni (biegnąc w solidnym deszczu i chłodzie). Jak się okazało, załamanie pogody nie było przeszkodą, która mogłaby niekorzystnie wpłynąć na dobry start naszych młodych lekkoatletów.

Sztafeta dziewcząt prowadzona przez p. Andrzeja Szyposza zajęła pierwsze miejsce, zdobywając tytuł mistrza powiatu. Sztafeta chłopców prowadzona przez p. Marka Stolarczyka zajęła piąte miejsce. Również sztafeta dziewcząt klas ósmych stanęła na trzecim stopniu podium zdobywając brązowe medale.

Drużynę dziewcząt klas V-VI reprezentowały: Natalia Gomulicka, Milena Cepińska, Alicja Stachura, Martyna Sokal, Maja Olszowiak, Pola Strzyżewska, Ola Siemiątkowska, Zuzanna Janocha, Oliwia Will i Zuzanna Gaber.

Drużynę dziewcząt klas VII-VIII reprezentowały: Patrycja Błaszkiewicz, Ola Pązik, Zuza Kruczkowska, Ksenia Kwoka, Zuza Gierczak,  Magda Zawada, Oliwia Sitarska, Weronika Ławreszuk, Nikola Godlewska i Maria Junak.