„BIAŁY ZĄBEK”

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w Akcji Profilaktycznej „Biały Ząbek”, która miała na celu obniżenie częstotliwości występowania próchnicy u dzieci w wieku szkolnym i utrwalenie nawyków prawidłowej higieny jamy ustnej.

27 marca 2018 roku uczniowie powitali panią pielęgniarkę, krótką częścią artystyczną. Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia związane z higieną jamy ustnej. Prelekcja połączona była z pokazem prawidłowego szczotkowania zębów na modelu szczęki. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom w jaki sposób szczotkować zęby, jakich używać środków w celu utrzymania prawidłowej higieny w jamie ustnej, a także co jeść, żeby unikać próchnicy. Akcję „Białek ząbek” zakończyliśmy wielkim, wspólnym myciem zębów.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa szczególnej troski o zdrowe zęby znajdzie szeroki odzew wśród dzieci ich rodziców. Akcję „Biały Ząbek” przygotowały panie ze świetlicy szkolnej: I. Wilk, A. Radomska i R. Lewandowska.