BAJECZNE ZAJĘCIA

W związku z obchodzonym w listopadzie Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością bajek zarówno tych książkowych, jak i filmowych. W czasie zajęć układały puzzle, rozpoznawały bajki po przedmiotach i rozwiązywały zagadki. Chętnie opowiadały też epizody ze znanych baśni np. o tym, jak Kopciuszek zgubił pantofelek na balu, jak zła królowa podała Śnieżce zatrute jabłko czy też o tym, jak Jaś i Małgosia znaleźli w lesie chatkę z piernika. Finałem zajęć było grupowe kolorowanie postaci bajkowych. Maluchy z wielkim zaangażowaniem malowały Shreka, Pinokia, Calineczkę i innych bohaterów baśni. Podczas spotkania pierwszaki obejrzały też wystawkę bajek, które znajdują się w bibliotece i można je wypożyczyć do domu. Zajęcia przygotowała i poprowadziła pani Barbara Godlewska.