BAJECZNE ZAJĘCIA W SZKOLNEJ CZYTELNI

Co roku 5 XI obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek.  Z tej okazji nasi pierwszoklasiści zostali zaproszeni na specjalne zajęcia edukacyjne, które odbyły się 7 XI w szkolnej czytelni. W czasie tego niezwykłego spotkania dzieci wykonywały różne zadania związane z bajkowymi postaciami. Układały puzzle z baśniowymi ilustracjami, rozpoznawały bajkowe postacie po charakterystycznych przedmiotach, rozwiązywały zagadki i malowały kolorowanki. Częścią zajęć było także wspólne rozwiązywanie krzyżówki oraz rozpoznawanie maskotek ze znanych filmów dla najmłodszych. Nie zabrakło też głośnego czytania wybranej baśni. Pierwszaki zapoznały się ponadto z regulaminem szkolnej biblioteki oraz zasadami zachowania w czytelni i wypożyczalni. Na pamiątkę pierwszych zajęć w bibliotece dzieci otrzymały naklejki i zakładki do książek.

W  obchodach Światowego Dnia Postaci z Bajek uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami. Spotkanie przygotowały i poprowadziły panie bibliotekarki: Barbara Godlewska i Patrycja Kostanowicz. Milusińskim dziękujemy za miłą atmosferę i duże zaangażowanie w trakcie zajęć. Serdecznie zapraszamy najmłodszych do naszej biblioteki, w której czeka na Was mnóstwo fantastycznych bajek i baśni oraz innych ciekawych książek.