„ARCHEO” I NIE TYLKO

11 października 2018 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej czytelni odbyła się impreza czytelnicza z udziałem gościa specjalnego – Przewodniczącej Rady Miasta Bogusławy Potockiej, która przeczytała uczniom fragment książki z cyklu „Kroniki Archeo” Agnieszki Stelmaszyk. W rozmowie z dziećmi opowiedziała  również o swoich fascynacjach czytelniczych oraz o tym, jak książki pomagają jej w przygotowywaniu organizacji własnych podróży.

W trakcie imprezy nastąpiło również wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów czytelniczych. W konkursie „Uzupełnij tekst bajki” nagrody zdobyli:
– I miejsce – Leon Kopeć z kl. IV a i Filip Szantalewicz z kl. IV d.
-II miejsce – Hanna Kruczkowska z kl. IV c, Julia Dec z kl. IV a oraz Kornelia Juszka z kl. IV d.

W konkursie „Bajkowa krzyżówka” najlepsze okazały się uczennice z kl. II a: Nikola Fecyk, Zuzanna Jeziorska i Julia Rodzik. Laureatom gorąco gratulujemy.

Podczas spotkania pani Teresa Misztal przedstawiła książki, które wzbogaciły ostatnio zbiory biblioteki szkolnej. Wśród nich znalazła się m. in. książka „Żyjąc marzeniami” podarowana nauczycielom i uczniom wraz z dedykacją przez absolwenta naszej szkoły Łukasza Kubota. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli także wystawę książek i czasopism polecanych przez bibliotekę szkolną. Impreza odbyła się w ramach działań promujących czytelnictwo.