ANDRZEJKI W KLASIE ID

Od wieków wigilia św. Andrzeja  była uważana za najlepszy czas na wróżby. W tym dniu młode panny chciały dowiedzieć się kto zostanie ich mężem. Odczytywały swoją przyszłość z różnych znaków na niebie, przedmiotów oraz ze snów. Natomiast panowie ciekawi swoich żon, zbierali się kilka dni wcześniej-w wigilię św. Katarzyny. Katarzynki, jako dzień wróżb wyłącznie chłopców, odeszły prawie w zapomnienie. Pozostały Andrzejki, które obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są raczej z przymrużeniem oka. Tak też było 29 listopada w klasie Id. Uczniowie przenieśli się w zaczarowany świat magii i wróżb. Uczennice Ola Matkowska, Marta Tobjasz, Nela Marszałek i Natalia Szynal z klasy szóstej wcieliły się w rolę wróżek i przepowiedziały pierwszakom nieoczekiwaną, a zarazem zaskakującą przyszłość. Wśród andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć ustawienia butów, z których dowiedzieliśmy się, kto pierwszy z naszej klasy znajdzie żonę i męża. Druga wróżba polegała na wbiciu igły w papierowe serce i poznaniu imienia swojego ukochanego. Nie wszystkim uczniom wylosowane imiona się spodobały. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wróżba przepowiadająca zawód, czy łowienie złotej rybki. Na koniec odbył się taniec połamaniec i zabawy sportowe. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a wróżby potraktowano żartobliwie. Dziękujemy starszym koleżankom za przygotowanie zabaw, a rodzicom za „babeczkowe wróżby”.