ALFIK MATEMATYCZNY

15 lutego 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny”. Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczono uczniom, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych poziomach klas.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy IIa – Matylda Latoń i Szymon Popiel. Matylda zajęła 9 miejsce w województwie i 58 w kraju uzyskując 90,83% punktów możliwych do zdobycia, a Szymon 24 miejsce w województwie – 84,17%.

Pozostałe nagrodzone osoby to:
-Łukasz Leśniewski – klasa IIIe,
-Paweł Pachucki – klasa IVc,
-Kacper Sukiennik – klasa Vb,
-Kalina Kluczyńska – klasa VIb,
-Natalia Buras – klasa VIIb.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród połączone było z projekcjami filmów „Matematyka matką wynalazców” i „Kaczor Donald w krainie matemagii”. W rozdaniu nagród uczestniczyła Pani Wicedyrektor Krystyna Filon, która gratulowała wszystkim uczniom wspaniałych wyników.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim laureatom oraz życzymy dalszych sukcesów!