AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

24 września 2019 r. pracownicy Działu Edukacji Ekologicznej z MPWiK w Lubinie przeprowadzili w naszej szkole wspólnie z uczniami klas  Ia, Ic, Id, IIb, IIIa i IIIb  Akcję Sprzątanie Świata 2019 pod hasłem: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”. Celem akcji było nie tylko posprzątanie terenów zielonych z odpadów jakie zostały porzucone, ale uświadomienie najmłodszym, że należy „walczyć” z nadmiarem odpadów, które wytwarzamy każdego dnia robiąc np. codzienne zakupy. Sprzątanie odpadów powinno polegać na ich segregowaniu, bo wtedy stają się cennym surowcem nadającym się do recyklingu.

Na zakończenie skupiliśmy się na zmianach, jakie każdy z nas musi dokonać odnośnie swoich przyzwyczajeń, które nie zawsze dobrze wpływają na środowisko w którym żyjemy. Uczestnikom tegorocznej Akcji Sprzątania Świata wręczono pamiątkowe certyfikaty i gadżety z logo Odpady Lubin.