VIIIB NA DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI

10 października br. klasa VIIIb wraz z wychowawcą p. Anetą Biernat i doradcą zawodowym p. Chrystianem Haliczem odwiedziła Uczelnię Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, w której odbywał się XXII Dolnośląski Festiwal Nauki.

W ramach Festiwalu uczniowie z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali wykładów pt. „Stres – jak zaproponować mu współpracę?” i „Czy streamer wygryzie kowala? Zawody przyszłości”. Podczas pierwszego wykładu uczestnicy poznali charakterystykę stresu oraz jak umiejętnie z nim sobie radzić. Stres towarzyszy nam każdego dnia i może działać na nas bardzo destrukcyjnie. Jeśli jesteśmy świadomi zagrożenia – mamy możliwość zastosowania działań profilaktycznych. Konieczna jest tu nasza dbałość o kondycję psycho-fizyczną. Z kolei drugi wykład poruszał zagadnienia z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie poznali zawody przyszłości, wizję rynku pracy około 2030 roku, zanikające zawody oraz bardzo przydatne narzędzia internetowe, mogące posłużyć do planowania swojej ścieżki zawodowej. Zdobyta wiedza przez uczniów zostanie utrwalona w II semestrze roku szkolnego 2019/2020 na przedmiocie Doradztwo zawodowe.

Każdy z wykładów dostarczył młodzieży wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w praktyce. Ponadto uczniowie tego dnia mieli szansę poczuć się jak studenci, zasiąść na prawdziwej sali wykładowej, poznać budynek Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Wykłady poprowadziła Pani mgr Marta Ambroziak-Sieradzka, pracownik Uczelni Jana Wyżykowskiego. Dziękujemy Pani Marcie za przekazaną wiedzę i zaangażowanie.

Dolnośląski Festiwal Nauki to nie tylko nauka, ale przede wszystkim dobra zabawa. Wszystkim gorąco polecamy wzięcie udziału w takich imprezach. Z pewnością warto!