OD UPRAWY DO POTRAWY

TESCO to zwykle miejsce zakupów. Dla klasy II c market stał się obiektem śledztwa, zabawy i … nauki. Wizytę w nim dzieci poprzedził komunikat wygłoszony z dyspozytorni do wszystkich klientów przez dwóch uczniów. Potem klasa zwiedzała poszczególne działy sklepu, poznając np. żywieniowe zalety warzyw i owoców, sposoby rozpoznawania zdrowych jogurtów z opisu na etykietach lub też wyborów najlepszej mąki, itp. A śledztwo polegało na odszukiwaniu ukrytych w każdej z tematycznych alejek naklejek, które należało gromadzić. Po co? Po to, żeby skomponować  samodzielnie skład najzdrowszych na świecie potraw, np. jogurtów i zbudować tzw. piramidę żywieniową. Dwugodzinna wizyta w jednym z obiektów handlowych minęła błyskawicznie i przyniosła dzieciom ogromne korzyści, wiedzę oraz propagowała zdrowe nawyki żywieniowe. A wszystko miało ciąg dalszy, bo dzieci dostały pamiątkowe książeczki z przepisami, nasiona oraz cebulki, które zasadziliśmy wspólnie w klasie. Teraz czekamy na „żniwa”.