100 LAT TPD W SP 8

5 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100 – lecia TPD.

Na uroczystość, która odbyła się przy ścisłej współpracy z Dyrekcją Szkoły, zaproszono:
-Pana  Kazimierza Pleśniaka – Prezesa Zarządu Oddziału Okręgowego i Miejskiego TPD w Legnicy,
-Panie: Krystynę Dudarowską, Danutę Jełowicką, Eugenię Wysoczańską i Barbarę Wolskaw – wieloletnie działaczki TPD – Koła Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski.

Program uroczystości był bardzo bogaty, starannie przygotowany i obejmował:
1. Poranek z okazji 100 – lecia TPD – przygotowany przez P. Katarzynę Młynarczyk.
2. Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla klas 4-5 – przygotowany przez P. Krzysztofa Górskiego. Puchar dla najlepszej drużyny ufundował  Pan K. Pleśniak – Prezes O/O oraz Miejskiego w Legnicy.
3. Konkurs literacki dla klas 4 – 6 – przygotowany przez P. Jagodę Szumczyk.
4. Konkurs plastyczny dla klas 1 – 3 – przygotowany przez P. Annę Janich oraz P. Chrystiana Halicza.
5. Kącik literacki – przygotowany przez P. Teresę Misztal.
6. Prezentacja dorobku działalności TPD oraz wolontariatu – przygotowany przez P. Elżbietę Michalak oraz plakaty o tematyce !00-lecia TPD – P. Jagoda Szumczyk, P. Leszek Sznip. 7. Kiermasze „Misz – Masz”, Jarmarki na rzecz TPD – przygotowane przez uczniów, rodziców pod nadzorem Przewodniczącej TPD P. Elżbiety Michalak, która czuwała nad całością.

Zebrane środki w całości zostały przekazane na ręce Pana Prezesa TPD w Legnicy na wakacje dla potrzebujących dzieci. Impreza wzbudziła wiele pozytywnych emocji i dała radość i gościom i wszystkim uczestnikom.

Nasza placówka jest szkołą otwartych serc dla potrzebujących!!!

Wszystkim, którzy włączyli się do tak szlachetnej i pożytecznej akcji gorąco i serdecznie dziękujemy.